Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2012

14η αγωνιστική

ΚΑΚΗ ΑΡΧΗ ΣΤΟ 2ο ΓΥΡΟ

Η ομάδα του Χανδριναϊκού ξεκίνησε με ήττα το νέο έτος καθώς έχασε στο γήπεδο της Μεσσήνης απ τον Ολυμπιακό Ανάληψης με 4-3....Ένα χορταστικό ματς από δύο καλές ομάδες που ευχαρίστησε όσους το παρακολούθησαν που όμως δεν είχε την κατάληξη που όλοι ήθελαν στην ομάδα μας. Η ομάδα επιθετικά πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση όμως αμυντικά στοίχισαν τα λιγοστά λάθη που έγιναν....
  Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει δυνατά και να απειλεί με κάποια στημένα εκτός περιοχής. Όμως στο 9' ήρθε η ψυχρολουσία  καθώς οι γηπεδούχοι μετά από ωραίο συνδυασμό προηγήθηκαν με κοντινή κεφαλιά του Ανδρεάδη. Ο Χανδριναϊκός όμως πάλεψε και στο μισάωρο μείωσε με τον Καραμπάτσο σε μια περιπετειώδη φάση. Το ημίχρονο τελείωσε χωρίς άλλα τέρματα. Στην επανάληψη η ομάδα της Ανάληψης έριξε στο ματς τον πρώην μέσο του Παμίσου Κουτσοπέτρο δείχνοντας πόσο θέλει το ματς. Αφού πρώτα ο Καραμπάτσος πάγωσε την ήδη κρύα ατμόσφαιρα όταν από φανταστική μπαλιά του Σεφεράσι στην πλάτη της άμυνας με ωραία προβολή έβαλε την ομάδα μπροστά στο σκορ. Μία λάθος συνεννόηση όμως στην άμυνα δώρισε το δεύτερο τέρμα στους αντιπάλους. Η ομάδα μας πάλι δεν πτοήθηκε και με τον Καραμπάτσο να πετυχαίνει το χατ-τρικ προηγήθηκε εκ νέου στο σκορ. Άλλο ένα τραγικό λάθος στην άμυνα λόγω και του κακού αγωνιστικού χώρου που πρόδωσε τον Παυλή έφερε το ματς στα ίσα. Αυτό το γεγονός μαζί με την αποβολή του Λύρα έφεραν σε θέση οδηγού στο ψυχολογικό κομμάτι τους γηπεδούχους. Κάτι που αποτυπώθηκε και στο σκορ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ οι γηπεδούχοι σκόραραν με κοντινή κεφαλιά του Δουρούμη. Στα τελευταία λεπτά του ματς ο Διαμάντης είδε την μπάλλα να περνά δίπλα απ την εστία των αντιπάλων και να σβήνει το όνειρο της ισοφάρισης.
  Η ομάδα μας θα ήθελε να ευχαριστήσει τους συγκλονιστικούς φιλάθλους της για την στήριξή τους και να ευχηθεί χρόνια πολλά στον παίχτη της, Γιάννη Κωνσταντινίδη για την ονομαστική του εορτή. Ραντεβού στον επόμενο εντός έδρας αγώνα......

Ταυτότητα του ματς

Γήπεδο: Μεσσήνης
Διαιτητής: Πλεμμενόπουλος
Βοηθοί: Τσίρμπας, Ταβουλαρέας

Συνθέσεις

Ολυμπιακός Ανάληψης:  Δουλουγέρης, Σαραντόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαγκλαράς, Αναστασόπουος, Σερμετζίδης, Ξυνός (83' Δουρούμη), Βουδούρης (88' Φαρμάκη), Αβιζιώτης, Φαρνάκης (56' Κουτσοπέτρος), Ανδρεάδης

Χανδριναϊκός ( Μάλαμας): Νικητόπουλος Π., Παυλής, Καρνέζης, Μιχαλόπουλος (75' Αποστολόπουλος), Τσακαλάκος, Λύρας, Θερριός, Διαμάντης, Σεφεράσι, Κωνσταντινίδης, Καραμπάτσος

Σκόρερ:   9' Ανδρεάδης, 60',74' Βουδούρης, 84' Δουρούμης - 29',46',70' Καραμπάτσος