Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2011

2η Αγωνιστική

ΙΔΑΝΙΚΟΙ ΑΥΤΟΧΕΙΡΕΣ

Σε ένα ματς με αρνητικές αρχικές συνθήκες για την ομάδα μας όπως το γήπεδο ειδικών συνθηκών στη Κορώνη και την θετική αντιμετώπιση του διαιτητή προς το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων μας, η ομάδα βρήκε τις λύσεις που χρειαζόταν. Προηγήθηκε πριν τη συμπλήρωση των 10 πρώτων λεπτών αγώνα με ωραίο πλασέ του Καραμπάτσου Ν. και με αυτό το σκορ πήγε στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα. Στην επανάληψη ξεκίνησε ιδανικά καθώς σε κερδισμένο φάουλ που έφερε και αποβολή ενός αντιπάλου σκόραρε ξανά με ωραίο γυριστό σου του Παυλή απ την μικρή περιοχή και το ματς έδειχνε να εξελίσσεται σε εύκολη υπόθεση. Ακόμα και όταν η Θύελλα Χαρακοπιού μείωσε με αυτογκόλ του Διαμάντη  σε 1-2 τίποτα δεν προμήνυε τι θα επακολουθούσε. Το 4-2 έγινε σε μόλις 7λεπτά χάρη σε ένα γκολ των γηπεδούχων  και σε 2 αυτογκόλ της ομάδας μας από τους Παυλή και Τσακαλάκο. Είναι μια άδικη ήττα της ομάδας μας που ακυρώνει την μεγάλη προσπάθεια της ομάδας αυτά τα 85 λεπτά......

Σύνθεση: Νικητόπουλος Π., Τσακαλάκος, Μιχαλόπουλος, Διαμάντης (89' Ράλλης), Λύρας, Ντένις, Θερριός, Παυλής, Σεφεράσι , Κωνσταντινίδης, Καραμπάτσος Ν. (85' Λαμπίρης)